YARA - Vám pomôže zabezpečiť dobré výnosy


Ponúkame širokú škálu hnojív v závislosti od potrieb jednotlivých druhov rastlín a tiež podľa rôznej potreby počas vegetačného obdobia, počnúc tými, ktoré obsahujú najviac potrebné živiny N,P a K cez tie, ktoré zabezpečujú rast a kvalitu zvýšením živín o vápnik a horčík až po mikroelementy, ktoré pomáhajú predchádzať alebo zlepšiť dané pôdne podmienky alebo potrebu plodín pri ich nedostatku. Aplikácia hnojív podľa druhu sa môže uskutočniť rôznymi spôsobmi:

YaraMila Complex TM 12+11+18

Prilované bezchloridové NPK hnojivo s horčíkom a mikroprvkami pre základné hnojenie
Celkový N 12,4% 7,3% amoniakálny 5,1% nitrátový
Fosfor P2O5 rozpustný v citráte 11,5% Granulometria (ISO) 8,8% 2-4 mm
Draslík (K2O) 17,8% Špecifická hmotnosť 1,14 kg/l
Horčík (MgO) 2,7% Farba Zelená
Síra (S) 8,0% Mikroprvky B, Fe, Mn, Zn


Výhody:
YaraMila Complex je prilované kombinované NPK hnojivo s horčíkom a mikroprvkami, ideálne pre aplikáciu všetkými dostupnými rozmetadlami do šírky 24 m. Nepráši, 88% granúl je veľkosti 2 - 4 mm. Veľmi hygroskopické, t.j. rýchlo sa rozpúšťa, reaguje už pri kontakte s pôdnou vlhkosťou a nočnou rosou. Neobsahuje chlór a tým neobmedzuje vývoj mladých rastlín, nepôsobí škodlivo na plodiny citlivé na tento prvok a je ideálnym hnojivom pre všetky plodiny s vysokou tržnou hodnotou.

Vyváženosť dusíka:
  • Obsahuje ako rýchlo prijateľný nitrátový dusík, tak aj pomalšie prístupnú amónnu formu dusíka.

Štartér vo forme polyfosfátov:
  • YaraMila Complex dodáva fosfor v ľahko prijateľnej forme polyfosfátov, ktorá podporuje rýchly rast koreňov a poskytuje mladým rastlinám perfektný štart vo vývoji. Dusík a fosfáty aplikované v blízkosti vyvíjajúcich sa rastlín napomáhajú prekonať vplyvy nepriaznivo pôsobiace na rastliny v ich začiatočných fázach rastu. Polyfosfáty neprechádzajú v pôde do nerozpustných foriem.

Draslík v síranovej forme:
  • Draslík v síranovej forme na rozdiel od chloridovej formy, eliminuje negatívne reakcie rastlín na obsah solí v pôde ako u mladých rastlín, tak aj u plodín citlivých na obsah chlóru.

Horčík:
  • Životne dôležitý prvok pre zdravý rast rastlín. Pri aplikácii do pôdy zaisťuje stabilný príjem Mg podľa potrieb rastlín.

Síra:
  • Hrá veľmi dôležitú rolu pri zaisťovaní optimálneho podielu chlorofylu v listoch a jej nedostatok môže spôsobiť nedostatočné zúžitkovanie N.

Mikroprvky:
  • Vyvážený obsah dôležitých mikroprvkov - železo, mangán, zinok a bór pomáhajú dosiahnuť vyrovnanú výživu u všetkých plodín s vysokou tržnou hodnotou.

Doporučené dávkovanie:
Plodina Kg/ ha
Pór 1 000
Cibuľa 1 000
Kapusta 1 650
Uhorky 800
Karfiol 950
Fazuľa 600
Mrkva 1 000
Rajčiny 1 200
Cvikla 1 250
Zemiaky 1 000
Ríbezle 550
Maliny 400
Jahody 1.rok 150
Jahody 2.rok 300
Plodová zelenina - fóliovník (zákl.hn.) 350
Lesné škôlky - voľné plochy 300
Balenie: PE vrecia 25 kg